На картоплі скручувається листя — чому і як не втратити врожай.

На картоплі скручувається листя — чому і як не втратити врожай
На картоплі скручувається листя — чому і як не втратити врожай
Якщо ви помітили, що на кущах картоплі почали сохнути листя, терміново щось робіть із цим, щоб не втратити врожай. Досвідчені дачники розповіли, чому з’являється ця проблема і що робити, щоб встигнути врятувати цей овоч на городі.

Новини.LIVE ділиться корисними порадами для дачників.

Чому на кущах картоплі скручуються листя і як це виправити

Наявність хвороб

Однією з причин скручування листя на картоплі є наявність грибкових захворювань, таких як фітофтороз, фузаріоз і альтернаріоз. Коли кущі заразилися цими грибками, на листочках починають з’являтися плями, які потім чорніють і зникають.

Щоб врятувати врожай, радять обробити рослини настоянням часнику або полину, а землю навколо них — деревною золою з мідним купоросом. Якщо ситуація вкрай погана, краще викопати заражені кущі і спалити їх, щоб уникнути подальшого поширення хвороб.

Присутність шкідників

Листя на картоплі може скручуватися через шкідників, які атакують рослини, зокрема через блішок, дротяників або колорадських жуків. Якщо на листках видно дірочки, це означає, що кущі постраждали від цих паразитів.

Для рятування врожаю радять обробити картоплю настоянням з чистотілу, пижми або господарського мила. Також добре висаджувати поруч з картоплею квасоль або календулу, які відлякуватимуть шкідників.

Неблагоприятна погода

Якщо погода стабільно спекотна і дощі відсутні, листя на кущах картоплі може почати скручуватися через недостатність вологи. Коренева система рослин просто не отримує необхідну кількість води, тому листя реагує таким способом.

Щоб врятувати врожай, потрібно поливати кущі глибоко під корінь, уникати поливу по листу. Краще робити це вранці або ввечері, під корінь і теплою водою. Після поливу корисно замульчувати рослини травою, соломою чи старими газетами для збереження вологості.

Кущі картоплі можуть почати скручуватися з-за грибкових захворювань, шкідників чи недостатньої вологи. Для порятунку врожаю рекомендують обробляти рослини відповідними настояннями або вживати інші заходи профілактики зараження.


Читайте також

Реклама