Європа досі залежить від російських енергоресурсів: нові дані.


За даними видання Euroactiv, у 2024 році Євросоюз витратив понад 21,9 мільярда євро на російські енергоресурси. Ця сума перевищує фінансову допомогу, яку Україна отримала від ЄС у той самий рік.
За даними видання, торік ЄС витратив приблизно 21,9 мільярда євро на імпорт російського палива, лише на 1% менше, ніж у попередньому році. На порівняння: ця сума більша за 18,7 мільярда євро фінансової допомоги, яку ЄС надав Україні у той же рік.
Незважаючи на санкції, російська нафта, газ та СПГ продовжують постачатися до Європи через інфраструктуру та політичні угоди. Євросоюз закладає плани позбутися російських енергоресурсів до 2027 року, але існують країни, які не підтримують цю ініціативу.
Плани щодо енергоресурсів
За планом ЄС, нові газові контракти з Росією повинні бути припинені до кінця 2027 року, а короткострокові угоди — до середини 2026 року. Щодо нафти, газу та СПГ угоди планується скасувати до 2027 року.
По питанню енергетичної політики країни ЄС мають різні підходи. Є ті, хто підтримує залежність від російських ресурсів через низькі ціни, і ті, хто шукає альтернативи у сфері енергопостачання.
У 2024 році Євросоюз витратив понад 21,9 млрд євро на російські енергоресурси, що більше суми фінансової допомоги, наданої Україні в той же рік. Євросоюз планує позбутися російських енергоресурсів до 2027 року, але поки що не всі країни підтримують цю ініціативу.
Читайте також
- Готівка чи картка: скільки грошей можна перевозити через кордон
- Відстрочка від ТЦК: чоловікам з інвалідністю нагадали про строки посвідчень
- ЗСУ вразили ще 2 російські командні центри в Донецькій області, - Генштаб
- Погоду в Україні різко змінить атмосферний фронт: Діденко показала, чого чекати до 9 липня
- Десятки "шахедів" збили дронами-перехоплювачами: Зеленський розкрив деталі розмови з Трампом
- Соцвиплати по-новому: в Україні вже запрацювала єдина система