Підсумки зустрічі Коаліції охочих — заява лідерів трьох держав.


Лідери Великої Британії, Франції та України виступили зі спільною заявою за підсумками зустрічі Коаліції охочих, яка відбулася 10 липня у форматі змішаної участі — в Лондоні, Римі та онлайн. У центрі уваги були питання посилення підтримки України, посилення тиску на Росію та довгострокові гарантії безпеки для Києва.
Спільна заява лідерів країн розміщена на сайті Офісу президента.
Про що домовилися
У заяві за підсумками зустрічі вказано, що сторони підтвердили підтримку мирного процесу та зусиль президента США Дональда Трампа щодо започаткування переговорів. Водночас країни домовилися посилити тиск на воєнну економіку РФ, зокрема через санкції проти енергетичного та фінансового секторів.
У декларації зазначено, що країни зобов’язалися надати Україні щонайменше 40 млрд євро військової допомоги у 2025 році та зосередити підтримку на розвитку протиповітряної оборони і дронів-перехоплювачів. Також лідери погодилися з планами розгортання "Багатонаціональних сил – Україна" після завершення бойових дій та створення відповідного оперативного штабу.
Розгортання сил в Україні та створення штаб-квартири
Після онлайн-зустрічі країни-учасниці Коаліції охочих домовилися про відкриття багатонаціонального оперативного штабу в Парижі та затвердили план формування міжнародного контингенту, який діятиме в Україні після завершення активних бойових дій.
Як повідомляє уряд Великої Британії, штаб у французькій столиці очолять спільно британські та французькі військові. Він координуватиме всі тактичні й оперативні заходи, а через рік його діяльність буде переведена до Лондона.
Рішення стало продовженням зустрічі військових керівників, що відбулася в Парижі раніше. У ній взяли участь понад 200 військових планувальників із 30 держав, включно з представниками ЄС, НАТО, США та інших партнерів. Під час зустрічі було узгоджено загальну стратегію формування сил та їхньої взаємодії у майбутньому.
Лідери трьох країн зазначили у спільній заяві по завершенню зустрічі Коаліції охочих важливі пункти, пов'язані з підтримкою України, тиском на Росію та забезпеченням безпеки для Києва. Вони узгодили підтримати військовий процес та оголосили про намір надати Україні значну військову допомогу в недалекому майбутньому, а також створити спільний штаб для координації дій у разі розгортання багатонаціональних сил в Україні.
Читайте також
- Зеленський обговорив з сенаторами США зброю та санкції проти РФ
- Батько трьох дітей не прийшов до ТЦК — як покарав суд
- Зеленский обговорив з Туском виробництво зброї і посилення ППО
- Завдали мільйони збитків — оголошено підозри посадовцям КМДА
- Келлог сказав, що передбачає план США з відновлення України
- Закінчення війни — Росія представила США новий план щодо України